Autor: http://www.flickr.com/photos/digitalcurrency/2438941120/

Po dyskusji pod postem na temat gdzie najtaniej kupić metale szlachetne, zacząłem zastanawiać się czy istnieje możliwość kupienia srebra lokacyjnego jeszcze taniej. Zacząłem więc szukać informacji.

W poprzednim poście podałem linki do 2 dystrybutorów, nie znalazłem w Polsce dystrybutora u którego moglibyśmy kupić taniej fizyczny metal. Jeśli chodzi o srebro to na cenę zakupu w Polsce składa się: cena spot + VAT + marża dystrybutora.

Podatek VAT w Polsce na srebro wynosi 23%. Inwestując w srebro lokacyjne większa kwotę, możemy dokonać tańszego zakupu u naszych sąsiadów. W Niemczech VAT na mniejsze monety to 7%. Jest to dobra opcja dla osób które chcą przechowywać fizyczny metal samodzielnie, szczególnie w mniejszych i łatwo rozpoznawalnych a co za tym idzie łatwo zbywalnych monetach bulionowych. W kolejnych postach postaram się zebrać trochę linków do dystrybutorów w Niemczech oraz sprawdzę jak wygląda sprawa wysyłki do Polski. Nie znam niemieckiego więc trochę czasu mi to zajmie.

Szukając możliwości zakupu fizycznego srebra bez VAT, trafiłem na międzynarodową platformę wymiany bullionvault.

Nie zdążyłem tego jeszcze dokładnie rozgryźć więc napiszę hasłowo tyle co wiem. Oto link: bullionvault
Mamy tu możliwość sprzedaży i zakupu srebra a także złota w formie sztab, kupujemy bez VAT. Nasze srebro przechowywane jest w skarbcu za co pobierana jest opłata. Na start po rejestracji aby zobaczyć jak to wszystko działa otrzymujemy 1 uncje srebra którą możemy sprzedać.

Istnieje możliwość dostawy fizycznego srebra ale będziemy wtedy musieli zapłacić VAT.
Ta platforma więc wydaje się dobra opcją dla osób które chcą zainwestować spore pieniądze w fizyczny metal, który z kolei będzie przechowywany w skarbcu i ubezpieczony. Przechowywane w ten sposób srebro czy złoto można szybko sprzedać w dolarach, funtach lub euro korzystając z platformy bullionvault.


Tematyka inwestycji w złoto i srebro, ale i wszystkich rodzajów inwestycji alternatywnych jest dalej rozwijana na stronie inwestycjealternatywne.net. Zapraszam Cię do przeczytania artykułów dotyczących np inwestowania w apartamenty typu condohotel, być może zainteresują cię komentarze pod innym artykułem gdzie zastanawiamy się czy warto brać kredyt na mieszkanie pod wynajem.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie sztuka, piękno i prestiż idą w parze z korzystną lokatą kapitału. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z materialnym przedmiotem inwestycji - dlatego tematy takie jak: fundusze hedgingowe, private equality czy produkty strukturyzowane nie będą głównym nurtem tego serwisu.

Serwis inwestycje alternatywne pełni funkcję poradnika skierowanego do początkujących inwestorów, opisuje rynek i niuanse inwestycji alternatywnych, przedstawia sylwetki najsławniejszych inwestorów i specjalistów rynku inwestycji alternatywnych.

Post comment


trzy + = 11

Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Zastrzeżenia prawne

Pamiętaj inwestując ryzykujesz na własną odpowiedzialność.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Autor zastrzega sobie prawo selekcji i publikowania wybranych komentarzy i nie odpowiada za treść reklam, lubię powietrze.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warto odwiedzić: inwestycje alternatywne